

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 150.507618 mg |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | 2-Wire, I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Bandwidth | 83 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.75 V |
| Ambient Temperature Range High | 75 °C |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Current - Receiving | 13.4 mA |
| Current - Transmitting | 16 mA |
| Max Frequency | 2.483 GHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Output Power | 4 dBm |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of GPIO | 31 |
| Sensitivity (dBm) | -96 dBm |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$4.10314
Ext.Price$4.10314
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.10314 | $4.10314 |
| 10 | $3.40080 | $34.00800 |
| 25 | $3.05185 | $76.29625 |
| 50 | $2.73871 | $136.93550 |
| 100 | $2.45769 | $245.76900 |
